Sendika Ana Menü

 

 Anketimize Katılın

NABİ AVCI'NIN BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

 

 Genel Merkezimizden

 

 Duyuru ve İlanlar


NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ SON GELİŞMELER
 

 Haber İçeriği

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

 

Genel ilke olarak Her ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kendi norm fazlası öğretmenini ilçesinde değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır.

[Habere Yorum Ekle]  

Eklenme:11 Eylül 2012 Salı

Bu Haber 657 kez okunmuştur.

10 Eylül Tarihinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Başkanımız Levent Kuruoğlu'nun katılımıyla Norm fazlası öğretmenlerin durumu görüşülmüş ve bir protokol imzalanmıştır.
Bu protole göre Öğretmenlerin görevlendirilmesinde esaslar belirlenmiştir.

Genel ilke olarak Her ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kendi norm fazlası öğretmenini ilçesinde değerlendirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu süreçte okulların ikili eğitime geçirilmesi, fiziki imkanları uygun okulların yeni sınıflar açması, destek sınıflarının açılması veözel öğretim belgesi olan öğretmenlerin bu sınıflarda görevlendirilmesi kararlaştırılmıştır. Kendi kurumunda hala hazırda yer bulunamayan öğretmenler istekleri dikkate alınarak ilçede bulunan diğer okullarda görevlendirilecektir. Görevlendirmede puan ailevi şartlar dikkate alınacaktır.

İlerleyen süre içinde ayrıntılı bilgi verilecektir.

Türk Eğitim Sen

 

 Benzer Haberler

 
MEB'İN YÖNETMELİK TASLAĞINDA GÖZE ÇARPAN DEĞİŞİKLİKLER 23 Ekim 2014 Perşembe
Milli Eğitim Bakanlığınca 06/05/2010 tarih ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini yürürlükten kaldıracak yönetmelik taslağı yayınlanmıştır. Taslak yönetmelikte ilk göze çarpan hususlar aşağıda sıralanmıştır. Ancak, yönetmeliğin detaylı değerlendirilmesi üyelerimizden gelen görüşler doğrultusunda devam etmektedir. Taslak yönetmelikte yer alan tüm hususlar incelenerek görüşler doğrultusunda bakanlığa bir rapor halinde ayrıca sunulacaktır. ..
MÜDÜR ATAMALARI KONUSUNDA YAPILAN MÜLAKATLARA TEPKİ 22 Ekim 2014 Çarşamba
Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, müdür atamaları konusunda yapılan mülakatlara ve sendikaları hakkında iddialarda bulunan Eğitim Bir-Sen'e tepki gösterdi...
SAMSUN'UN EN BÜYÜK SENDİKASIYIZ 30 Mayıs 2014 Cuma
..
4/C'Lİ ÇALIŞANLAR AİLE YARDIMI ALACAK 30 Mayıs 2014 Cuma
..
SENDİKAMIZDAN NÖBET ÜCRETİ İÇİN DİLEKÇE EYLEMİ 17 Mart 2014 Pazartesi
Türk Eğitim-Sen olarak Toplu sözleşme tekliflerimiz arasında yer alan ve sık sık dile getirdiğimiz öğretmenlerimizin okulda yürüttükleri nöbet hizmetleri karşılığında 6 saat ek ders talebimizle ilgili dilekçe hazırlanmıştır...
SPOR KULÜBÜ PARALARI YAZIMIZA CEVAP 6 Mart 2014 Perşembe
..
GENEL BAŞKAN MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN İLE MEB YASASINI GÖRÜŞTÜ 6 Mart 2014 Perşembe
Müsteşar Sayın Yusuf Tekin’e okul müdürlerinin görevden alınmasının ardından yeni müdürleri nasıl atayacaklarını soran Genel Başkan Koncuk, Müsteşar Tekin’in, okul müdürlerini yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre atayacaklarını, sınavlarda başarı sağlayamamış kişileri okul müdürü olarak atamayacaklarını, dolayısıyla mevcut yönetmeliğin devam edeceğini söylediğini bildirdi..